godło polski logo bip
Subregionalne Centrum Obróbki Skrawaniem
partner edukacyjny siemens
oferta kursu CNC
oferta kwalifikacyjnych kursów zawodowych
oferta liceum ogólnokształcącego dla dorosłych
oferta wyrobów kutych
Aktualności
Zakończenie "Baśniowej Sztolni"
Data dodania: 29-11-2019

Dzisiaj zakończyła się kolejna edycja "Baśniowej Sztolni". Przedszkolaki przez 5 dni miały okazję zaznajomić się z pracą górników oraz poznać górnicze legendy. W sumie naszą sztolnię odwiedziło około 500 dzieci z rybnickich przedszkoli.

Więcej...

DZIEŃ SPÓDNICZKI W ŻŁOBKU MIEJSKIM WESOŁA RYBKA W RYBNIKU
Data dodania: 25-11-2019

Dziewczynki ze żłobka WESOŁA RYBKA zaprosiły nas na „dzień spódniczki”. Poprzez zabawę dzieci zaprezentowały się w pięknych spódniczkach, które uszyły dla nich słuchaczki kwalifikacyjnego kursu zawodowego AU.14 Projektowanie i wytwarzanie wyrobów odzieżowych organizowanego w RCEZ. Było bardzo miło.
Dziękujemy za zaproszenie.

Więcej...

Jesteśmy szkołą, która dba o tradycję i wartości
Data dodania: 18-11-2019

Jesienią kilkakrotnie słuchacze Rybnickiego Centrum Edukacji Zawodowej odwiedzali miejsca pamięci narodowej zlokalizowane w naszym mieście. Lekcje historii, WOS i literatury także odwoływały się do naszje lokalnej tradycji. Wszystkie działania wychowawczo-patriotyczne zostały zawarte w sprawozdaniu w ramach ogólnopolskiego programu "Szkoła pamięta", nad którym patronat objął Minister Edukacji Narodowej. Z przyjemnością prezentujemy całej społeczności RCEZ dyplom świadczący o tym, że nasze działania zostały dostrzeżone w Ministerstwie Edukacji Narodowej.


Sportowe potyczki w RCEZ
Data dodania: 18-11-2019

Chociaż ramowe plany nauczania w szkołach dla dorosłych nie przewidują zajęć wychowania fizycznego, to słuchacze Szkoły Podstawowej dla Dorosłych "wygospodarowali" czas, aby zorganizować szkolny dzień sportu. Większość konkurencji rozegranych zostało na obiektach sportowych zlokalizowanych w Parku Tematycznym nad Nacyną. Wielbiciele kręgli poddali swe umiejętności weryfikacji w kręgielni.

Więcej...

Oto Zdziś, Zdziś jest trochę smutny dziś
Data dodania: 18-11-2019

Słuchaczki RCEZ są pod wielkim wrażeniem Zdzisia. Zdziś to...wielkiej urody klon rosnący przed wejściem głównym do szkoły. Dziewczyny zauważyły, że na ich oczach drzewo ulega szybkim zmianom i postanowiły to utrwalić w obiektywie swoich aparatów. Każdy 11 dzień miesiąca słuchaczki świętują urodziny Zdzisia. Zdziś trochę smutny dziś. Czekamy na lepszy nastrój solenizanta. smile.png (143 KB)


Baśniowa Sztolnia - dzień pierwszy
Data dodania: 15-11-2019

Godzina 8.30, pierwsza grupa przedszkolaków zjechała „szolą” do Baśniowej Sztolni. W dniu dzisiejszym sztolnię RCEZ odwiedziło ponad dziewięćdziesiąt dzieci z rybnickich przedszkoli. Kolejne zwiedzanie już w środę 20.11.2019 r.

Więcej...

Baśniowa Sztolnia rusza!
Data dodania: 14-11-2019

Już jutro tj. 15.11.2019 przedszkolaki odwiedzą naszą Bajkową Sztolnię na Warsztatach Technicznych RCEZ. Życzymy miłego zwiedzania i wspaniałych wrażeń!


WCZORAJ I DZIŚ BUDUJĄ NASZE JUTRO
Data dodania: 10-11-2019

Listopadowa rocznica odzyskania niepodległości sprzyja refleksji na temat przyszłości i miejsca Polski w Europie oraz świecie. Pamiętajmy, że nasze jednostkowe wybory, decyzje i działania wpływają na losy naszej społeczności tej  lokalnej i tej narodowej. Dla słuchaczy RCEZ swoistą "przypominajką" jest drzewo, które rok temu pojawiło się na skwerze przed warsztatem mechanicznym i symbolizuje patriotyczne wartości ważne dla każdego Polaka, bo patriotyzm to nasze wczoraj, dziś i jutro.


Walka i siła to też kobieta
Data dodania: 05-11-2019

Stowarzyszenie rybnickich Amazonek organizuje cykliczne spotkania w Rybnickim Centrum Edukacji Zawodowej. Te prawdziwe wojowniczki, które rakowi powiedziały zdecydowane NIE pragną dzielić się swoją wiedzą i udzielać wsparcia wszystkim potrzebującym. Ciekawie zapowiada się współpraca między członkiniami stowarzyszenia i słuchaczami RCEZ.

Więcej...

Bądźmy bezpieczni w szkole
Data dodania: 04-11-2019

Jak co roku uczniowie szkół i placówek oświatowych w Rybniku uczestniczyli w próbnych ewakuacjach. Także słuchacze RCEZ poznali procedury przeciwpożarowe obowiązujące w naszym centrum. Umiejętność zachowania się w obliczu niebezpieczeństwa pożarowego jest szczególnie ważna na progu zimy. Ostatnie informacje medialne uświadomiły wszystkim poważne zagrożenie jakie niosą za sobą ogień, czad, zadymienie.


Archiwum:
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
Strona internetowa wykorzystuje mechanizm plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności strony. Rozumiem