godło polski logo bip
Rekrutacja 2024/2025
oferta kwalifikacyjnych kursów zawodowych
oferta liceum ogólnokształcącego dla dorosłych
Aktualności
Zakończenie "Baśniowej Sztolni"
Data dodania: 29-11-2019

Dzisiaj zakończyła się kolejna edycja "Baśniowej Sztolni". Przedszkolaki przez 5 dni miały okazję zaznajomić się z pracą górników oraz poznać górnicze legendy. W sumie naszą sztolnię odwiedziło około 500 dzieci z rybnickich przedszkoli.

Więcej...

DZIEŃ SPÓDNICZKI W ŻŁOBKU MIEJSKIM WESOŁA RYBKA W RYBNIKU
Data dodania: 25-11-2019

Dziewczynki ze żłobka WESOŁA RYBKA zaprosiły nas na „dzień spódniczki”. Poprzez zabawę dzieci zaprezentowały się w pięknych spódniczkach, które uszyły dla nich słuchaczki kwalifikacyjnego kursu zawodowego AU.14 Projektowanie i wytwarzanie wyrobów odzieżowych organizowanego w RCEZ. Było bardzo miło.
Dziękujemy za zaproszenie.

Więcej...

Jesteśmy szkołą, która dba o tradycję i wartości
Data dodania: 18-11-2019

Jesienią kilkakrotnie słuchacze Rybnickiego Centrum Edukacji Zawodowej odwiedzali miejsca pamięci narodowej zlokalizowane w naszym mieście. Lekcje historii, WOS i literatury także odwoływały się do naszje lokalnej tradycji. Wszystkie działania wychowawczo-patriotyczne zostały zawarte w sprawozdaniu w ramach ogólnopolskiego programu "Szkoła pamięta", nad którym patronat objął Minister Edukacji Narodowej. Z przyjemnością prezentujemy całej społeczności RCEZ dyplom świadczący o tym, że nasze działania zostały dostrzeżone w Ministerstwie Edukacji Narodowej.


Sportowe potyczki w RCEZ
Data dodania: 18-11-2019

Chociaż ramowe plany nauczania w szkołach dla dorosłych nie przewidują zajęć wychowania fizycznego, to słuchacze Szkoły Podstawowej dla Dorosłych "wygospodarowali" czas, aby zorganizować szkolny dzień sportu. Większość konkurencji rozegranych zostało na obiektach sportowych zlokalizowanych w Parku Tematycznym nad Nacyną. Wielbiciele kręgli poddali swe umiejętności weryfikacji w kręgielni.

Więcej...

Oto Zdziś, Zdziś jest trochę smutny dziś
Data dodania: 18-11-2019

Słuchaczki RCEZ są pod wielkim wrażeniem Zdzisia. Zdziś to...wielkiej urody klon rosnący przed wejściem głównym do szkoły. Dziewczyny zauważyły, że na ich oczach drzewo ulega szybkim zmianom i postanowiły to utrwalić w obiektywie swoich aparatów. Każdy 11 dzień miesiąca słuchaczki świętują urodziny Zdzisia. Zdziś trochę smutny dziś. Czekamy na lepszy nastrój solenizanta. smile.png (143 KB)


Baśniowa Sztolnia - dzień pierwszy
Data dodania: 15-11-2019

Godzina 8.30, pierwsza grupa przedszkolaków zjechała „szolą” do Baśniowej Sztolni. W dniu dzisiejszym sztolnię RCEZ odwiedziło ponad dziewięćdziesiąt dzieci z rybnickich przedszkoli. Kolejne zwiedzanie już w środę 20.11.2019 r.

Więcej...

Baśniowa Sztolnia rusza!
Data dodania: 14-11-2019

Już jutro tj. 15.11.2019 przedszkolaki odwiedzą naszą Bajkową Sztolnię na Warsztatach Technicznych RCEZ. Życzymy miłego zwiedzania i wspaniałych wrażeń!


WCZORAJ I DZIŚ BUDUJĄ NASZE JUTRO
Data dodania: 10-11-2019

Listopadowa rocznica odzyskania niepodległości sprzyja refleksji na temat przyszłości i miejsca Polski w Europie oraz świecie. Pamiętajmy, że nasze jednostkowe wybory, decyzje i działania wpływają na losy naszej społeczności tej  lokalnej i tej narodowej. Dla słuchaczy RCEZ swoistą "przypominajką" jest drzewo, które rok temu pojawiło się na skwerze przed warsztatem mechanicznym i symbolizuje patriotyczne wartości ważne dla każdego Polaka, bo patriotyzm to nasze wczoraj, dziś i jutro.


Walka i siła to też kobieta
Data dodania: 05-11-2019

Stowarzyszenie rybnickich Amazonek organizuje cykliczne spotkania w Rybnickim Centrum Edukacji Zawodowej. Te prawdziwe wojowniczki, które rakowi powiedziały zdecydowane NIE pragną dzielić się swoją wiedzą i udzielać wsparcia wszystkim potrzebującym. Ciekawie zapowiada się współpraca między członkiniami stowarzyszenia i słuchaczami RCEZ.

Więcej...

Bądźmy bezpieczni w szkole
Data dodania: 04-11-2019

Jak co roku uczniowie szkół i placówek oświatowych w Rybniku uczestniczyli w próbnych ewakuacjach. Także słuchacze RCEZ poznali procedury przeciwpożarowe obowiązujące w naszym centrum. Umiejętność zachowania się w obliczu niebezpieczeństwa pożarowego jest szczególnie ważna na progu zimy. Ostatnie informacje medialne uświadomiły wszystkim poważne zagrożenie jakie niosą za sobą ogień, czad, zadymienie.


Archiwum:
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
Strona internetowa wykorzystuje mechanizm plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności strony. Rozumiem