godło polski logo bip
Subregionalne Centrum Obróbki Skrawaniem
partner edukacyjny siemens
oferta kursu CNC
oferta kwalifikacyjnych kursów zawodowych
oferta liceum ogólnokształcącego dla dorosłych
oferta wyrobów kutych
Liceum Ogólnokształcące
I Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w RCEZ w Rybniku to idealna oferta dla osób, które chcą zdobyć wykształcenie średnie i zdać maturę. Ofertę naszego liceum ogólnokształcącego kierujemy do osób pracujących oraz bezrobotnych, które chcą uzupełnić swoje wykształcenie. Naukę może podjąć każdy, kto ukończył ośmioletnią szkołę podstawową, gimnazjum, zasadniczą szkołę zawodową albo branżową szkołę I stopnia. Nauka w liceum dla absolwentów gimnazjum i ośmioletniej szkoły podstawowej trwa cztery lata (osiem semestrów). Absolwenci zasadniczej szkoł zawodowej albo branżowej szkoły I stopnia mogą zostac przyjęci do klasy II liceum ogólnokształcącego dla dorosłych.

Słuchacz, który podjął naukę w liceum może równolegle uczestniczyć w kwalifikacyjnych kursach zawodowych organizowanych przez RCEZ. Ukończenie LO i zdanie egzaminów w ramach poszczególnych kwalifikacji, pozwala na uzyskanie tytułu technika.
napis liceum Ogólnokształcące
Do liceum ogólnokształcącego dla dorosłych są przyjmowane osoby pełnoletnie oraz kończące 18 lat w roku kalendarzowym, w którym są przyjmowane do szkoły. Ucząc się w liceum ogólnokształcącym, poszerzysz swoją wiedzę z zakresu przedmiotów ogólnokształcących, zdobędziesz wykształcenie średnie, będziesz miał(a) możliwość przystąpienia do egzaminu maturalnego. Dzięki własnej siedzibie i bardzo dobrze wyposażonym salom dydaktycznym, nauka będzie sprawiała przyjemność. Wysoki poziom kadry nauczycielskiej procentuje podczas wyników z egzaminów maturalnych.

Kształcenie w formie zaocznej, odbywa się co 2 tygodnie przez 2 dni, a w uzasadnionych przypadkach - co tydzień przez 2 dni. Zajęcia odbywają się w piątki i soboty, według wcześniej podanego harmonogramu. Dzięki bardzo dogodnej lokalizacji nie będzie problemu z dojazdem. Obok budynku znajduje się przystanek autobusowy linii 7. Niedaleko znajduje się dworzec autobusowy oraz trzy przystanki na Placu Wolności linii 1, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 18, 19, 22, 3, 32, 4, 40, 41, 43, 43A, 46, 48, 5, 6, 8, 9. Nasze liceum ogólnokształcące dla dorosłych jest bezpłatne. Nie pobieramy opłat za naukę, egzaminy semestralne i egzamin maturalny. Za darmo otrzymasz legitymację szkolną, zaświadczenia do różnego rodzaju instytucji.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Przyjdź, napisz lub zadzwoń do nas.
Serdecznie zapraszamy.

Strona internetowa wykorzystuje mechanizm plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności strony. Rozumiem