Liceum ogólnokształcące
I Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w RCEZ-CKUoP w Rybniku to idealna oferta dla osób, które chcą zdobyć wykształcenie średnie i zdać maturę. Ofertę naszego liceum ogólnokształcącego kierujemy do osób pracujących oraz bezrobotnych, które chcą uzupełnić swoje wykształcenie.
I Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych to bardzo dobry wybór dla osób, które ukończyły gimnazjum, ośmioletnią szkołę podstawową, a także zasadniczą szkołę zawodową. Dzięki nauce w liceum ogólnokształcącym, poszerzysz swoją wiedzę z zakresu przedmiotów ogólnokształcących, zdobędziesz wykształcenie średnie, będziesz miał(a) możliwość przystąpienia do egzaminu maturalnego. Nauka w liceum dla absolwentów gimnazjum i ośmioletniej szkoły podstawowej trwa trzy lata (sześć semestrów). Aktualnie absolwenci zasadniczych szkół zawodowych, aby zdobyć wykształcenie średnie, mogą podjąć naukę w liceum rozpoczynając ją od drugiej klasy, tzn. trzeciego semestru, nauka trwa dwa lata (cztery semestry). Dzięki własnej siedzibie i bardzo dobrze wyposażonym salom dydaktycznym, nauka będzie sprawiała przyjemność. Wysoki poziom kadry nauczycielskiej procentuje podczas wyników z egzaminów maturalnych.

Zajęcia odbywają się w piątki i soboty, co dwa tygodnie, według wcześniej podanego harmonogramu. Dzięki bardzo dogodnej lokalizacji nie będzie problemu z dojazdem. Obok budynku znajduje się przystanek autobusowy linii 7. Niedaleko znajduje się dworzec autobusowy oraz trzy przystanki na Placu Wolności linii 1, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 18, 19, 22, 3, 32, 4, 40, 41, 43, 43A, 46, 48, 5, 6, 8, 9. Nasze liceum ogólnokształcące dla dorosłych jest bezpłatna. Nie pobieramy opłat za naukę, egzaminy semestralne i egzamin maturalny. Za darmo otrzymasz legitymację szkolną, zaświadczenia do różnego rodzaju instytucji. Równolegle słuchacz może brać udział w organizowanych przez nas kwalifikacyjnych kursach zawodowych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Przyjdź, napisz lub zadzwoń do nas.
Serdecznie zapraszamy.